• Europa i ja!

     • Dzisiaj w naszej szkole świętujemy bardzo ważną rocznicę. Dokładnie o północy 1 maja 2004 roku Polska stała się członkiem Unii Europejskiej.

      Uroczystość rozpoczęli uczniowie klasy ósmej, którzy wyjaśnili społeczności szkolnej, dlaczego przynależność naszej Ojczyzny do Wspólnoty jest dla nas, Polaków bardzo ważna. Nasi uczniowie odśpiewali Hymn UE -to fragment IX Symfonii skomponowanej przez Ludwiga van Beethovena w 1823 do tekstu poematu Fryderyka Schillera „Oda do radości” z 1785 r. Następnie kolejne klasy zaprezentowały w różnorodny sposób kraje Unii Europejskiej. Nie obyło się bez muzyki, tańców, strojów ludowych i wielu ciekawostek. Na zakończenie odbyła się "najsmaczniejsza część" naszego święta, kiedy to uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami i rodzicami, częstowali wszystkich zebranych przepysznymi przekąskami, charakterystycznymi dla państw naszej Wspólnoty.

      https://www.facebook.com/watch/?v=968866138166579

     • Światowy Dzień Ziemi

     • W minionym tygodniu dzieci z grupy Przyjaciele obchodziły Światowy Dzień Ziemi. Z okazji tego ważnego święta w przedszkolu odbyły się zajęcia, na których dzieci miały okazję zapoznać pomniejszony model ziemi – globus. Dzięki zabawie badawczej z latarką i globusem przedszkolaki poznały zjawisko powstawania dnia i nocy oraz dowiedziały się, że ziemia obraca się wokół własnej osi. Dzieci miały okazję także porozmawiać o tym co sprawia że ziemia jest smutna (zanieczyszczona) oraz co możemy zrobić dla ziemia aby była szczęśliwa (czysta). Przyjaciele przypomnieli sobie także zasady segregacji śmieci, a na koniec wykonały prace plastyczne. Z okazji Dnia Ziemi wzięliśmy też udział w akcjach ,,Przedszkolak maszeruje-Ziemię ratuje", ,,Sprzątamy dla Polski"

     • Szkolny Konkurs Czytelniczy ze znajomości książki Małgorzaty Musierowicz „Kwiat kalafiora”

     • Po raz trzeci odbył się Szkolny Konkurs Czytelniczy ze znajomości książki Małgorzaty Musierowicz. W tym roku uczniowie klas V -VIII mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności zapamiętywania i rozumienia tekstu kolejnej części „Jeżycjady” - „Kwiatu kalafiora”. Okazało się , że rywalizacja była bardzo wyrównana. Uczestnicy świetnie się przygotowali
      i 45 pytań testu ze znajomości treści książki nie stanowiło dla nich żadnego problemu.
      Dwie osoby zdobyły tę samą ilość punktów, dlatego przyznano dwa I miejsca.
      Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu wspaniałej rywalizacji!

      Z ogromną przyjemnością prezentujemy zwycięzców:

       

      I miejsce –  Łucja Piątkowska z klasy 6b

      I miejsce –  Paulina Miśkiewicz  z klasy 6b

      II miejsce – Aleksander Słowik z klasy 5b

      III  miejsce – Magdalena Kuropatwa  z klasy 6a
       

      Do zobaczenia w kolejnej edycji konkursu!

     • XXIX edycja konkursu gwary śląskiej

     • Właśnie zakończyła się kolejna XXIX edycja konkursu gwary śląskiej

      "Terozki se pogodomy"organizowana  przez SP nr 1 w Tychach. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy 6b: Łucja Piątkowska i Paulina Miśkiewicz. Pięknie prezentowały się w strojach śląskich oraz opowiedziały swoje COŁKIEM PROWDZIWE HISTORIE. Łucji udało się zdobyć serce jury ❤️. Zajęła 1 miejsce❤️❤️❤️. Serdecznie gratulujemy!👏👏👏

     • Sukces Mariki

     • Marika w ostatni weekend, 12-14.04 we Wrocławiu na Letnich Parapływackich Mistrzostwach Juniorów we Wrocławiu, zdobyła dwa srebrne i dwa brązowe medale w swojej kategorii wiekowej. 

     • Wiosna na świetlicy

     • Wiosnę, która zawitała do naszej świetlicy można dostrzec nie tylko po aktywności dzieci na boisku szkolnym, ale również po wystroju sali w piękne wiosenne prace plastyczne wykonane przez świetliczaków z pomocą wychowawców. W czasie zajęć plastyczno- technicznych wychowankowie świetlicy malowali farbami i kolorowali pastelami ilustracje przedstawiające wiosnę. Z kolorowych bibułowych kuleczek powstały piękne słoneczka. Wykonane zostały także kwiatki z bibuły, które przymocowane do gałęzi tworzą niepowtarzalny, wiosenny klimat. Prace plastyczne posłużyły do wykonania gazetek i wystawek, które zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym i w sali świetlicowej. Korzystając z uroków pięknej pogody dzieci chętnie i aktywnie spędzali czas na grach i zabawach ruchowych na boisku i placu zabaw.

     • Finał konkursu w ramach kampanii „Gramy w kolory” SEGREGUJ, na zbiórkę makulatury.

     • W dniu dzisiejszym odbyło się uroczyste podsumowanie akcji z udziałem Prezydenta miasta Tychy Macieja Gramatyki.  Rozdano nagrody w konkursie zbiórki makulatury w tyskich szkołach.
      W naszej szkole akcja trwała od 15.01.2024r. do  08.03.2024r. 
      Zacięta rywalizacja toczyła się pomiędzy klasami 3a, 5a, 2a i 2b. Ostatecznie, dzięki ogromnej  mobilizacji zwyciężyła klasa 3a, która zebrała przeszło tonę makulatury. Została doceniona przez komisję konkursową i nagrodzona voucherami do multikina. Jako szkoła otrzymaliśmy upominki: zestawy gier o tematyce ekologicznej, zestawy klocków lego, które będą dostępne w bibliotece dla wszystkich klas. 
      Bardzo dziękujemy uczniom i rodzicom  oraz wszystkim osobom, które  zaangażowały się w zbiórkę  makulatury. Dzięki Wam udało nam się zebrać 2 223 kg.
      Gratulujemy klasie 3a fantastycznego wyniku i zajętego miejsca w bardzo trudnej rywalizacji z innymi szkołami.

     • Konkurs czytelniczy dla młodzieży "Sekrety Hobbitów"

     • W Międzynarodowym Dniu Czytania Tolkiena odbył się Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „Sekrety Hobbitów”, organizowany przez Mediatekę oraz Bibliotekę Technikum nr 2 w Tychach.

      Wśród uczestników znalazła się drużyna z naszej szkoły. Dwóch śmiałków z klasy 7c: Mikołaj Kaszuba i Szymon Nalepa postanowiło spróbować swoich sił i zmierzyć się z ogromem wiedzy na temat „Hobbita” i „Władcy Pierścieni” J.R.R. Tolkiena oraz dziewięcioma drużynami ze szkół podstawowych i średnich. Uczestników wspierał potężny mag Gandalf wraz z Akademią Fantastyki i Japońskich Sztuk Walki & Powrót Bractwa Śródziemia. Mimo, że zwyciężyli licealiści, a nasza drużyna znalazła się poza podium, to dzielnie walczyli i pięknie się zaprezentowali. Naszej drużynie gratulujemy wiedzy i odwagi! Mamy nadzieję, że chłopaki zdecydują się na udział w kolejnej edycji tego konkursu!

     • „Niebieskie Igrzyska”

     • W ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu klasy 3a i 3c wzięły udział w turnieju sportowym "Niebieskie Igrzyska" oraz  w warsztatach plastycznych metodą projektu 💙🩵💙🩵

    • Kontakty

     • Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach
     • 796 987 121
     • Czarnieckiego 22
      43-100 Tychy
      Poland
    • Logowanie