• Specjaliści

W szkole zatrudniona jest wykwalifikowana, przyjazna i otwarta na potrzeby dzieci kadra pedagogiczna. Większość grona stanowią nauczyciele dyplomowani. Wśród nich znajduje się wielu specjalistów:  psycholodzy, pedagodzy szkolni, logopeda, neurodologopeda, reedukator, fizjoterapeuta, surdopedagodzy, tyflopedagodzy, oligofrenopedagodzy, którzy w sposób profesjonalny pomagają naszym uczniom. Prowadzimy na terenie szkoły terapię Biofeedback, terapię Warnke, terapię Tomatisa i terapię ręki a także zajęcia rozwijające kompetencje społeczno – emocjonalne i korekcyjno – kompensacyjne.  Wielu spośród nauczycieli posiada dodatkowe kwalifikacje do nauczania drugiego przedmiotu.
    • Pedagog szkolny

• Do zadań pedagoga szkolnego należy:

-działanie na rzecz zorganizowania opieki i pomocy uczniom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej (szkolnej, rodzinnej, materialnej);
      -rozpoznanie i zaspokajanie indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych uczniów oraz analiza przyczyn niepowodzeń szkolnych, opracowanie strategii pomocy;
      -określanie formy i sposobów udzielania uczniom, w tym uczniom z wybitnymi uzdolnieniami, pomocy psychologiczno-pedagogicznej, odpowiednio do rozpoznanych potrzeb;
      -podejmowanie działań wychowawczych, opiekuńczych, profilaktycznych i zaradczych,
      -prowadzi konsultacje w sprawach wychowawczych,
      -wskazuje instytucje wspierające,
      -pomaga przy opracowaniu dokumentów formalnych.

• Pedagodzy w naszej szkole:

• Kapinos Beata
      • Ryń Joanna