• Jedziemy na wakacje 😎😎😎🌴🌴🌴

• Na zakończenie pierwszego etapu edukacyjnego klasy 3a i 3 c uczestniczyły w wycieczce do Centrum Edukacji Lotniczej w Krakowie. Przed zbliżającymi się wakacjami wycieczka pozwoliła na zapoznanie się z procedurami obowiązującymi na lotnisku przed wyjazdem na wyczekiwane wakacje. Uczniowie byli bardzo zadowoleni i polecają ten rodzaj wycieczki wszystkim zainteresowanym tym rodzajem edukacji .

• Spotkanie ze sztuką

• Uczniowie klasy 3b brali udział w warsztatach edukacyjnych na terenie Muzeum Śląskiego w Katowicach. Odkrywali różne materiały, na których można namalować obraz. Czy może do tego służyć kawałek zardzewiałej blachy, a może stara lodówka? Czy do planowania rysunku może służyć kostka do gry? Uczniowie klasy 3b wiedzą już że tak, po wykonaniu grupowych prac plastycznych. Uczniowie obejrzeli też prace wykonane z plastiku, skorupek z orzechów, materiałów spożywczych, które można znaleźć w każdej kuchni. Na koniec spotkania ze sztuką uczniowie mogli wejść do przestrzennego obrazu i odkryć jego nazwę. W czasie pobytu w muzeum uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat różnych sposobów tworzenia dzieł sztuki współczesnej.

• Wakacje z przyjacielem

• W ostatnim czasie w świetlicy świętowaliśmy Dzień Przyjaciela. Z tej okazji dzieci wykonały drewniane obrazki. Przenieśliśmy się też w wakacyjny klimat, tworząc wakacyjne gazetki i ozdoby. Świetliczaki wykonały rybki na kolorowym papierze, malowały farbami lody na talerzykach papierowych, wyklejały lody  płatkami kosmetycznymi,  a także zrobiły wakacyjne ozdoby z piasku i muszelek. Dużą atrakcją dla dzieci było  malowanie twarzy kredkami do tego celu przeznaczonymi. Nie zabrakło też aktywności ruchowej w świetlicy oraz na boisku i placu zabaw.

Wszystkim uczniom i ich Rodzicom ślicznie dziękujemy za cały rok współpracy i życzymy udanych i bezpiecznych wakacji.

• Spartakiada

• Dzisiaj po raz kolejny pierwszoklasiści naszej szkoly brali udział w Spartakiadzie Integracyjnej. Było ćwiczonych mnóstwo znanych i nowych umiejętności. Najmłodsi sprawdzali swe siły w wyścigach, kręcili hula- hop, rzucali do celu, próbowali sił w chodzeniu na szczudłach i na równoważni. Dużo było skupienia, wysiłku ale przede wszystkim dobra zabawa. Każdy próbował swoich możliwości, a podjęty wysiłek został nagrodzony dzięki Stowarzyszeniu "Piątka Dzieciom".

• Przyjaciele i XI Międzygminna Spartakiada Przedszkolaków

• Nasze przedszkolaki wzięły udział w XI Spartakiadzie Przedszkolaków na stadionie lekkoatletycznym. Rywalizowały z innymi przedszkolakami w 8 konkurencjach sportowych m.in. Biegu z piłką w pachołku, rzutach do celu, slalomie jeża, torze przeszkód,toczeniu piłki lekarskiej , sadzeniu ziemniaków.

• „Trzymaj Formę!”

Szanowni Państwo, drodzy uczniowie.

Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do udziału w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Trzymaj Formę!”, którego celem jest propagowanie zdrowego stylu życia o unikalnym dwukierunkowym podejściu: zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną. Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem „Zapraszam Cię do zabawy”. Uczniowie klas 5-7 zapraszają do zabawy swoich młodszych kolegów i koleżanki. Na lekcjach wychowania fizycznego wspólnie uczestniczą w grach i zabawach przygotowanych i prowadzonych przez nauczycieli w-f dbających o bezpieczną i dobrą zabawę.

Beata Kapinos

• Zapisy do świetlicy

Szanowni Państwo

Wzorem ubiegłych lat, zapisu do świetlicy będzie można dokonać w pierwszym tygodniu września.

Na stronie szkoły w zakładce świetlica  „Pliki do pobrania” znajduje się druk zapisu dziecka.

Przypominam,  że  zajęcia  świetlicowe  skierowane są głównie dla uczniów klas I – III, których obydwoje rodzice pracują.

Dziękuję Państwu za współpracę w minionym roku szkolnym i życzę udanych wakacji.

Wychowawca świetlicy:

Katarzyna Sędor

• Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

• W ramach realizacji  w naszej szkole akcji  Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom uczniowie klasy 3b przygotowali dla uczniów klas pierwszych występ artystyczny. Jego celem było zachęcenie najmłodszych uczniów do odkrywania przygód bohaterów książek, do czerpania radości z czytania, do ciekawego spędzania wolnego czasu z książką.

• Zasady zdrowego odżywiania się

• Uczniowie klasy 3b poszerzali swoją wiedzę na temat zasad zdrowego odżywiania się. Na zajęciach z zakresu profilaktyki zdrowotnej poznali sposoby, jak urozmaicić  dietę, by była pyszna, zdrowa i kolorowa. Poprzez gry i zabawy dowiedzieli się, że warto dbać na co dzień o swoje zdrowie.