Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej zorganizowana przez klasy 6a, 5b i 1b w żartobliwy sposób przedstawiła zwykły dzień w szkole z punktu widzenia nauczyciela. Mnóstwo śpiewu, występy solowe i chóralne rozruszały publiczność, a pierwszaki rozczuliły wszystkich swoimi wierszykami. Były również tradycyjne życzenia, podziękowania i kwiaty. Wszystkim pracownikom szkoły składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta.
Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
- 9
Ważenie plecaków
W ramach Ogólnopolskiego Dnia Tornistra w klasach 1-3 zostały przeprowadzone pomiary wagi tornistrów. Z uczniami została przeprowadzona rozmowa na temat wpływu wagi plecaka na ich zdrowie. Zwrócono uwagę na właściwe nawyki ruchowe dziecka, w tym zachowanie symetrii ciała przy wykonywaniu czynności ruchowych
i statycznych np. właściwą pozycję podczas lekcji. Uczniowie zostali zachęceni do tego, aby pozbyć się z plecaka wszystkich zbędnych przedmiotów: zabawek, gadżetów, podwójnych piórników, dodatkowych zestawów kredek itp. Ponadto zwrócono uwagę, aby przynosić do szkoły książki i zeszyty potrzebne w danym dniu tygodnia.Pedagog szkolny
Beata Kapinos
Dzień Głośnego Czytania
Tegoroczna edycja Dnia Głośnego Czytania przebiegła pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Celem akcji z jednej strony było promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, z drugiej propagowanie zdrowego stylu życia szczególnie właściwego odżywiania. W klasach 1-3 zostały odczytane teksty opowiadań związanych z powyższą tematyką. Po krótkim omówieniu tekstów uczniowie wykonali prace plastyczne, rozwiązywali quizy i krzyżówki.
Pedagog szkolny
Beata Kapinos
Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego
Szkolna Komisja Wyborcza ma zaszczyt ogłosić, że 7 października zostały zorganizowane wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego.
Bezapelacyjnym zwycięzcą została Julia Janas z klasy 7c i to ona zostanie Przewodniczącą Rady SU i Waszym przedstawicielem.
Jako wiceprzewodniczące zostały wybrane:
Emilia Ertel z klasy 7a oraz Hasnaa Forsane z klasy 6a.
Rzecznikiem Praw Ucznia zostaje Lena Pestka z klasy 7a.
Wybory przebiegły spokojnie i bez zakłóceń.
Gratulujemy
Lekcja historii
27.09.24r. uczniowie klas: 7b, 8b i 8c odwiedzili Muzeum Auschwitz-Birkenau, były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady.
Pod opieką przewodników rozpoczęli zwiedzanie wystawy stałej oraz obiektów na terenie obozu macierzystego Auschwitz I. Następnie uczestnicy wycieczki udali się do obozu Auschwitz II-Birkenau, gdzie zwiedzili najważniejsze obiekty poobozowe: rampę wyładowczą, ruiny komór gazowych i krematoriów oraz baraki więźniarskie. Odwiedzane miejsca, eksponaty muzealne oraz multimedialne ekspozycje zrobiły wielkie wrażenie na zwiedzających. Była to prawdziwa lekcja historii o tragicznych wydarzeniach, które miały miejsce w czasie II wojny światowej.
17
Dzień Chłopaka
W klasach z okazji Dnia Chłopaka odbyły się miłe i wesołe obchody. Dziewczynki przygotowały dla chłopców drobne upominki. Wszyscy bawili się świetnie, celebrując to wyjątkowe święto w radosnej atmosferze.
9
Dzień Jabłka
Robaczki z klasy 1a wzięły udział w warsztatach z okazji "Dnia Jabłka" . Uczniowie kształtowali umiejętność pracy w zespole i rozwijali motorykę małą i dużą malując farbami.
2
" Klasa 2a - Strażnicy Lasów "
Uczniowie Klasy 2a otoczyli drzewa wielką miłością. Biorąc udział w III edycji Ogólnopolskiej kampanii " PRZYTUL się do DRZEWA " stali się Strażnikami Lasów chroniącymi je przed pożarami. Teraz wiedzą jak bezpiecznie i mądrze poruszać się po lesie, aby do nich nie doprowadzić. Ale to nie wszystko... zdjęcia, które oglądacie, staną się częścią globalnego EKO KOLAŻU wszystkich Strażników Lasów.
4
Dzień Krawata i Chłopaka w klasie 4a
25 września świętowaliśmy w naszej klasie Dzień Chłopaka oraz Dzień Krawata. Z tej okazji dziewczęta przygotowały dla chłopców sympatyczne karteczki, pełne słów podziwu i uznania, a nasi Rodzice - wyjątkowe upominki. Dzień upłynął nam w radosnej atmosferze, pełnej śmiechu i wspólnej zabawy.
1
„ Nietypowa lekcja przyrody”
Klasa 2a szkolne ławki zamieniła na lekcję przyrody w Zagrodzie Żubrów w Pszczynie. Piękna pogoda towarzyszyła uczniom podczas spaceru po Parku Zamkowym i rynku. Odpoczynek przy Zamku wywołał wiele radości. Pełni wrażeń i z dawką wiadomości o żubrach i innych zwierzętach żyjących wokół nas wróciliśmy do domu.
7
"Alfabet logopedyczny"
W roku szkolnym 2024/25 nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Alfabet logopedyczny". Głównym jego celem jest dbanie o właściwą stymulację rozwoju mowy oraz wdrażanie profilaktyki logopedycznej.Projekt skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym. Realizacja projektu przewidziana jest jest od 01.10.2024 do 31.05.2025 r.
Międzynarodowy Dzień Kropki
- 1
Klasa 1a wzięła udział w Międzynarodowym Dniu Kropki.Wydarzenie to miało na celu rozwijanie ciekawości badawczej, kreatywności u dzieci oraz zachęcenie ich do poznawania świata poprzez eksperymentowanie i odkrywanie. Uczniowie z entuzjazmem angażowali się w zadania, prezentacje, które wzbogaciły ich wiedzę.Międzynarodowy Dzień Kropki był doskonałą okazją do integracji oraz wspólnej nauki poprzez doświadczenie, co z pewnością pozostawiło wiele pozytywnych wspomnień w pamięci uczniów.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
- 3
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie
Zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 wg. harmonogramu:
Klasy I – godz.9.30
Klasy II-VIII – godz.8.30
Zapisy na świetlicę 2024/2025
Informacje dotyczące zapisów na świetlicę na rok szkolny 2024/2025 znajdują się na stronie świetlicy oraz mobidzienniku
Jedziemy na wakacje 😎😎😎🌴🌴🌴
- 1
Na zakończenie pierwszego etapu edukacyjnego klasy 3a i 3 c uczestniczyły w wycieczce do Centrum Edukacji Lotniczej w Krakowie. Przed zbliżającymi się wakacjami wycieczka pozwoliła na zapoznanie się z procedurami obowiązującymi na lotnisku przed wyjazdem na wyczekiwane wakacje. Uczniowie byli bardzo zadowoleni i polecają ten rodzaj wycieczki wszystkim zainteresowanym tym rodzajem edukacji .
Zakończenie Roku Szkolnego 2023/2024
Klasy I-III, godz. 8.30
Klasy IV-VIII, godz. 10.00
Spotkanie ze sztuką
- 1
Uczniowie klasy 3b brali udział w warsztatach edukacyjnych na terenie Muzeum Śląskiego w Katowicach. Odkrywali różne materiały, na których można namalować obraz. Czy może do tego służyć kawałek zardzewiałej blachy, a może stara lodówka? Czy do planowania rysunku może służyć kostka do gry? Uczniowie klasy 3b wiedzą już że tak, po wykonaniu grupowych prac plastycznych. Uczniowie obejrzeli też prace wykonane z plastiku, skorupek z orzechów, materiałów spożywczych, które można znaleźć w każdej kuchni. Na koniec spotkania ze sztuką uczniowie mogli wejść do przestrzennego obrazu i odkryć jego nazwę. W czasie pobytu w muzeum uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat różnych sposobów tworzenia dzieł sztuki współczesnej.
Wakacje z przyjacielem
- 11
W ostatnim czasie w świetlicy świętowaliśmy Dzień Przyjaciela. Z tej okazji dzieci wykonały drewniane obrazki. Przenieśliśmy się też w wakacyjny klimat, tworząc wakacyjne gazetki i ozdoby. Świetliczaki wykonały rybki na kolorowym papierze, malowały farbami lody na talerzykach papierowych, wyklejały lody płatkami kosmetycznymi, a także zrobiły wakacyjne ozdoby z piasku i muszelek. Dużą atrakcją dla dzieci było malowanie twarzy kredkami do tego celu przeznaczonymi. Nie zabrakło też aktywności ruchowej w świetlicy oraz na boisku i placu zabaw.
Wszystkim uczniom i ich Rodzicom ślicznie dziękujemy za cały rok współpracy i życzymy udanych i bezpiecznych wakacji.
Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz nieodpłatnej mediacji
W ramach współpracy z Miastem Tychy, przekazujemy informację o możliwości skorzystania z bezpłatnej pomocy prawnej przez mieszkańców Miasta.
Na stronie internetowej http://www.dogma.org.pl
pod linkiem https://dogma.org.pl/lokalizacje/tychy/